Bulvar Moda

Kombin Önerileri, Makyaj Fikirleri, Saç Bakım Önerileri

Argan Yağının Saça Faydaları ve Kullanımı

Argan yağının faydaları uzun yıllardır merak edilmektedir. Afrika’nın kuzeyinde bulunan Fas’ta yetişen argan ağaçlarından elde edilen argan yağının faydaları oldukça fazladır.

Ardan yağı özellikle saç bakımı, cilt bakımı için kullanılmaktadır. İçeriğinde barındırdığı maddeler ile saçı ve cildi besleyici özelliğe sahip olan argan yağının faydalarını sizler için anlattık. Özellikle bayanlar tarafından kullanılan bu ürün, erkekler tarafından da tercih edilmektedir. Genellikle argan yağı saç için kullanılmaktadır. Ancak zaman zaman cilt bakımında da tercih edilmektedir.

ARGAN YAĞININ FAYDALARI NELERDİR?

Dikenli olması ve meyvesinin zor toplanması sebebiyle oldukça değerli olan argan yağının faydaları saymakla bitmemektedir. İçeriğinde barındırdığı en önemli madde ise E vitamini olarak bilinmektedir. E vitamini saç bakımı, cilt bakımı için kullanılmaktadır. Ayrıca E vitamini, hücre ve cilt yenilenmesine de büyük katkı sağlar.

Saç sağlığı için de önemli bir yere sahip olan argan yağı, saçların parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar. Ayrıca cilt kırışıklıkları ve tırnak sağlığında da kullanılmaktadır.

Argan Yağının Faydaları

Argan Yağının Faydaları

ARGAN YAĞI İLE CİLT BAKIMI

Sivilcelerin tedavisinde de kullanılan argan yağı, kırışıklıkların azalmasında da önemli rol oynamaktadır. Hücrelerin yenilenmesine sebep olan argan yağını yüzünüz için kullanırken mutlaka cildinizin temiz olmasına dikkat edin. Argan yağını gün içerisinde ya da gece yatmadan önce kullanmanız mümkündür. Parmaklarınızın uçlarına döktüğünüz argan yağı ile cildinize masaj yapmanız yeterli olacaktır.

ARGAN YAĞI SAÇ BAKIMI

Özellikle yıpranmış ve solmuş saçlara sahipseniz; çare argan yağı olacaktır. Argan yağı saç bakımı konusunda ciddi şekilde etkili olmaktadır. Saç derinizi ıslatacak kadar yağı alıp, masaj yaparak kafa derinize yedirin. Ardından nemli bir havlu ile saçlarınızı kapatın. 30 dakika bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın ve ılık şekilde durulayın.

ARGAN YAĞININ KULLANIMI NASILDIR?

Argan yağının nasıl kullanıldığı hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz. Videoda argan yağının saça ve cilde uygulanması basit bir şekilde anlatılmaktadır.

Bir önceki yazımıza geçiş yaparak; Saç Yıkarken Yapılan Hatalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir