Bulvar Moda

Kombin Önerileri, Makyaj Fikirleri, Saç Bakım Önerileri

Balgam Söktürücü Bitkiler Nelerdir?

Balgam, her bireyde oluşan oldukça doğal bir durumdur. Tedavi sürecinin başlangıcında ilk olarak balgamın neden kaynaklandığının bilinmesi gerekmektedir. Balgam söktürücü bitkiler kullanılmadan önce bol sıvı (su, çay, ıhlamur) tüketilmesi balgamı sökmeye yardımcı olmaktadır. Hazırladığımız bu konuda ise balgam nasıl sökülür sorularının cevabını bulabilirsiniz.

BALGAM SÖKTÜRÜCÜ ŞİFALİ BİTKİLER

-Antep fıstığını öğüttükten sonra balla karıştırıp tüketebilirsiniz. Bu karışım özellikle balgama ve öksürüğe iyi gelmektedir.

-Suyu sıkılmış üzüm ve ısırgan otu tohumlarını suda kaynatın. Hazırlanan bu karışımı her gün bir çorba kaşığı için. Sürekli kullanıldığı taktirde karışım balgamı söktürür ve boğazın yumuşamasını sağlar.

-Balgam söktürücü bitkiler arasında andız otu da yer almaktadır. Bir su bardağı soğuk suya, yarım tatlı kaşığı andız otu ekleyin. Karışımın bir süre demlenmesini bekleyin. 8 ila 10 saat arasında demlenmesi tamamlanacaktır. Bu karışımı her gün sıcak şekilde 2 bardak için.

-Anasonu çay gibi demleyin ve balgam geçene kadar tüketmeye devam edin. Anason içeriğindeki maddeler ile balgamı söker.

-Ayrık otu kökünü çay gibi kaynatın. Daha sonra günde 2-3 bardak için.

Balgam Söktürücü Doğal Yöntemler

-Boğazınızda bulunan balgamın geçmesi için ciğer otunu kaynatıp içebilirsiniz.

-Günde 1-3 bardak civanperçemi çayı için. Ancak çayın içerisinde tatlandırıcı kullanmamaya dikkat edin. Bu karışımın aç karnına içilmesi gerekiyor.

-Bu karışımlar dışında; Zencefil, meyan kökü, ısırgan otu ve ıhlamuru demleyin. Günde 2-3 kez içmeniz balgama faydalı olacaktır.

-Bala tuz katıp yemeniz balgamı söker.

-Adaçayı, hayıt, havuç, enginar ve ada soğanı da balgamı sökmeye yardımcı olur.

HASTALIKLAR kategorisini incelemek için tıklayınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir