Bulvar Moda

Kombin Önerileri, Makyaj Fikirleri, Saç Bakım Önerileri

Beyaz Saçlar İçin Bitkisel Çözüm Yolları

Yaş ilerledikçe doğal yollar ile saçlar beyazlamaktadır. Ancak bazı zamanlar erken yaşlarda saçlar beyazlayabilir ya da saçlarınız arasında beyaz teller çıkabilir. Sizin de böyle bir sorununuz var ise beyaz saçlar için bitkisel çözüm yollarını deneyebilirsiniz. Bulvar Moda ekibi olarak sizler için beyaz saçlar nasıl tedavi edilir konusunu sizler için anlattık.

SAÇ NEDEN BEYAZLAŞIR?

-Beyaz saçlar genellikle genetik olarak beyazlaşır. Ailenizde erken saç beyazlaması sorunu var ise, sizde de aynı sorun yaşanacaktır.

-Kan şekeri düşüklüğü de saçların erken beyazlamasına sebep olmaktadır.

-Saça renk veren maddeyi salgılayan melasonit hücrelerinin ölmesi de saçların beyazlamasına yol açar.

-Stres saçları doğrudan beyazlatmaz ancak saç beyazlatma konusunda hızlandırıcı etki yaratır.

-Kimyasal ürünler ve sürekli boyatmak da saçların beyazlamasını hızlandırır.

Eğer saçlarınızı eski rengine döndürmek istiyorsanız sizde ilk olarak yukarıdaki sorunları çözmeniz iyi olacaktır.

BEYAZ SAÇLARA BİTKİSEL ÇÖZÜM: ALTIN ÇİLEK VE LİMON SUYU

Altın çilek, sağlık sorunları konusunda birebirdir. Ancak saç problemleri, obezite ve enfeksiyonlar için de altın çilek kullanılmaktadır. Saçların beyazlamasını önlemek istiyorsanız altın çilek ile limon suyunu karıştırın. Daha sonra bu karışımı saçlarınıza uygulayın. Bu küre her gün devam edin. Kısa süre içerisinde eski haline dönecektir.

Beyaz Saçlar İçin Tedavi: Altın Çilek ve Limon

KÖRİ YAPRAKLARI İLE SAÇ BEYAZLIĞINI ÖNLEME

Köri yaprakları, saçlarınızın daha koyu olmasına sebep olmaktadır. Hindistan cevizi yağı ile kullanıldığında ise saçlarınız için mükemmel bir sonuç verecektir.

-Avuç içi kadar köri yaprağı ile bir yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını birlikte kaynatın. Yağını süzün ve soğumasını bekleyin.

-Saçlarınızın dibinden başlayarak sürün. Sürdükten sonra 40 dakika durulamayın.

-Bu kürü haftada bir ya da iki kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Köri Yaprağı ile Saç Koyulaştırma

SAÇ BEYAZLIĞI TEDAVİSİNDE SOĞAN EZMESİ

Oldukça basit olan bu kürde dikkat etmeniz gereken tek şey gözleriniz olmalıdır. Soğanların kabuklarını soyduktan sonra ezmeye başlayın. Püre haline geldikten sonra saç derinize sürün. 30 dakika bekledikten sonra şampuanla yıkayın. Soğan ezmesini sürerken gözlerinize temas etmemesine özen gösterin.

Soğan Ezmesi ile Beyaz Saçları Önleme

SAÇTAKİ BEYAZLARI ÖNLEMEKTE BİR NUMARA: KINA

Kına, kimyasal maddelerden uzak ve doğal bir saç renklendirici maddedir.

-Kına yaprağını ezin ve 3 çay kaşığı altın çilek tozu ile harmanlayın. Bir çay kaşığı kuru kahveyi, yemek kaşığı yoğurdun içine karıştırın. Daha sonra bu kürü saçlarınıza ve saç diplerinize uygulayın. 2 haftada bir bu kürü yapın.

-Diğer bir yol ise kına ile Hindistan cevizi yağını kaynatmak ve saç diplerinize uygulamak olacaktır. Bu yöntem haftada bir uygulanır ve kesin sonuç verir.

-Türk kahvesi, yoğurt ve kınayı karıştırarak krem haline getirin. Daha sonra bir iki saat ağzı kapalı şekilde bekletin. Daha sonra saç diplerinize uygulayın. Uyguladıktan 1 saat sonra saçlarınızı şampuan ile yıkayın.

Kına ile Saç Beyazlığı Önleme

LİMON SUYU VE HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Üçer çay kaşığı limon suyu ve Hindistan cevizini birbirine karıştırın. Daha sonra bu karışımı saç derinize 5 dakikada bir uygulayın. Bu işlemi yaptıktan sonra 1 saat bekleyin ve saçlarınızı şampuan ile yıkayın. Bu yöntemde kesin sonuca ulaşmak için mutlaka günlük olarak uygulamanız gerekmektedir.

Limon Suyu ve Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Bakımı

ADAÇAYI VE BİBERİYE

Saçlarınızı doğal rengine döndürmek ve koyulaştırmak istiyorsanız; biberiye ve adaçayını deneyebilirsiniz.

-Yarım fincan biberiye tozu ve yarım fincan toz adaçayını, iki bardak su ile kaynatın. 1-2 saat demlendikten sonra süzün ve suyunu kenara ayırın.

-Saçınızı şampuanlayın ve durulama sırasında süzdüğünüz suyu kullanın. Daha sonra bu suyu 15-20 dakika saçlarınızda bekletin ve durulayın.

-Haftalık olarak bu işlemi yapmanız, saçlarınızdaki beyazlığı önleyecektir.

Adaçayı ve Biberiye ile Saç Beyazlığını Önleme

HAVUÇ SUYU

Sağlık açısından da oldukça faydalı olan havuç suyu, saçların beyazlamasını da önlemektedir. Yapmanız gereken tek şey günlük olarak havuç suyu içmektir. Bu saçlarınızdaki beyazlıkları ciddi anlamda önleyecektir.

Havuç Suyu ile Saç Beyazlığı Tedavisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir