Bulvar Moda

Kombin Önerileri, Makyaj Fikirleri, Saç Bakım Önerileri

Cilt İçin Kırışıklık Maskesi Tarifleri

Günümüzde en çok şikayet edilen konular arasında cilt kırışıklıkları yer almaktadır. Alnınızdaki kaş çatma çizgileri ve mimik çizgileri genç yaşlarda da ortaya çıkabilmektedir. Cilt kırışıklıkları genellikle uykusuzluk, stres, sağlıksız beslenme sonrası ortaya çıkabilmektedir. Konumuzda cilt bakımı konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Yaşlanmaya ilişkin ilk izler yavaş yavaş oluşmaktadır. Cildinizde bulunan bu kırışıklıklar için çeşitli uygulamalar yapabilirsiniz. İlk olarak bir uzmandan yardım alabilir ya da cilt kırışıkları için krem kullanabilirsiniz. Ancak kimyasal ürün kullanmayı tercih etmiyorsanız; evde doğal yöntemleri deneyebilirsiniz.

Evde Kırışıklık Maskesi

CİLT KIRIŞIKLIKLARI NASIL GİDERİLİR?

Yapay ve pahalı teknikler olmadan da yüzdeki kırışıklıkları gidermek mümkün. Ayrıca su oranını azaltan içecekler, sigara ve kahve de cilt kırışıklıklarını arttırmaktadır. Sizler de konumuzun detayında evde kırışıklık maskesi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Sizler için kırışıklık maskesi tariflerini hazırladık. Bu tarifleri genellikle 4-5 hafta kullanmanız gerekmektedir.

KIRIŞIKLIKLAR İÇİN YOĞURT MASKESİ

Yoğurt maskesi en çok kullanılan kürler arasında yer almaktadır. Bu maske cildin üst kısmını temizlerken, cildin de yumuşamasını sağlamaktadır. Kuru ciltler için çok faydalıdır. Eğer cildiniz yağlı ise 4-5 damla limon suyu da ekleyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler: 1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı sade yoğurt, yarım çay kaşığı portakal suyu ve yarım muz.

Muzu ezdikten sonra malzemeler ile karıştırın. Daha sonra bu karışımı yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekleyin. Daha sonra ılık su ile durulayıp, nemlendirici sürebilirsiniz.

Kırışıklık Giderici Maske

KIRIŞIKLIKLARA KARŞI LİMON MASKESİ

Limonun cilde faydaları saymakla bitmemektedir. İçeriğinde bulunan maddeler ile limon cildi sıkılaştırmaktadır. Yağlı cildi olanlar bu kürü haftada 1 kez uygulayabilir.

Gerekli Malzemeler: 2 tatlı kaşığı karbonat ve yarım limon suyu.

Karbonatlı limonu krem haline gelecek kadar karıştırın. Daha sonra karışımı yüzünüze sürün ve 10 dakika bekleyin. Ilık su ile temizleyin.

Dikkat! Eğer cildiniz kuru ise limonu kullanmayın. Aksi taktirde daha kuru olacaktır. Bunun yerine yoğurt maskesini kullanmalısınız. İkinci nokta ise bu makyajdan sonra güneşe çıkmamaya çalışın. Limon cildi güneş ışınlarına hassas hale getirebilmektedir.

Kırışıklık İçin Maske

KIRIŞIKLIK GİDERİCİ BAL VE YUMURTA MASKESİ

Haftada 1 kez uygulayacağınız bu maske ile cildinizi daha yumuşak ve sıkı bir hale getirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler: 1 yumurta akı, 4 damla rezene yağı, 5 damla sandal ağacı, 1 yemek kaşığı bal.

1 kaşık bal, 5 damla sandal ağacı, 1 yumurta akı ve 4 damla rezene yağını karıştırın. Oluşan maskeyi masaj yaparak yüzünüze sürün. 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile temizleyin. Maskeyi ayrıca boyna ve dekolte kısmına da uygulayabilirsiniz.

Diğer cilt bakımı konularına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz;

http://www.bulvarmoda.com/ardic-yagi-kremi-faydalari-ve-kullanimi/

http://www.bulvarmoda.com/ciltteki-lekeleri-ve-siyah-nokta-temizleme/

http://www.bulvarmoda.com/sifa-kaynagi-greyfurt-yagi/

http://www.bulvarmoda.com/dogal-yollardan-hizli-tirnak-uzatma-kurleri/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir