Bulvar Moda

Kombin Önerileri, Makyaj Fikirleri, Saç Bakım Önerileri

Ciltteki Lekeleri ve Siyah Nokta Temizleme

Vücudumuzda zaman zaman istemediğimi siyah noktalar ve lekeler çıkabilir. Bulvar Moda ekibi olarak özellikle bayanların merak ettiği “Siyah nokta temizleme nasıl yapılır?” sorusunun cevabını vereceğiz.

SİYAH NOKTA TEMİZLEME YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Genellikle burun ve çevresinde oluşan siyah noktalar, kötü bir görünüm oluşturmaktadır. Vücudumuz bazı zamanlar sivilce, siyah nokta ve diğer lekeleri oluşturabilir. Bu lekeler genellikle yağ bezlerinden oluşmaktadır. Aşırı yağlı yiyecekler de ciltteki lekelerin artmasına sebep olabilmektedir. Siyah nokta temizleme işlemi için birçok yöntem deneriz. Ancak bunları denerken özellikle sağlığımıza zararlı olanlardan kaçınmamız gerekir.

Siyah Nokta Maskesi

Siyah Nokta Maskesi

Siyah nokta temizleme için evinizde siyah nokta maskesi yapabilirsiniz. Ayrıca marketlerde ve eczanelerde de siyah nokta bandı bulunmaktadır. Bu ürünleri kullanarak siyah noktalardan kullanabilirsiniz. Ancak market veya eczaneden alacağınız siyah nokta temizleme ürünleri için mutlaka bir uzman ile görüşmeniz gerekmektedir.

SİYAH NOKTA MASKELERİ

Limon Yoğurt Karışımı ile Siyah Nokta Maskesi: Bir kase yoğurt ile 1 adet limon suyunu karıştırın. İyice karıştırdıktan sonra siyah nokta bulunan noktalara sürün. 15 dakika yüzünüzde bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Limon, içeriğinde barındırdığı asit ve diğer maddeler ile yüzünüzü temizleyici ve cildi dezenfekte edici özelliği mevcuttur. Bu maskeyi haftada 1 kez uygulamanız faydalı olacaktır.

Limon Bal Karışımı ile Siyah Nokta Maskesi: Limonu ortadan ikiye ayırın. Böldüğünüz yarısının üzerine ise 4 damla bal damlatın. Daha sonra limonu lekelerin olduğu bölgeye sürün. 5 dakika bekledikten sonra soğuk su ile durulamayı unutmayın.

Siyah Nokta Temizleme

Siyah Nokta Temizleme

Siyah Nokta Temizleme İçin Diş Macunu Kullanın: Siyah noktalarınızdan kurtulmak için ilginç ama etkili bir yöntem kullanabilirsiniz. Yeni aldığınız diş fırçasına macunu sürün ve siyah nokta olan bölgeye sürün. Kısa süre içerisinde siyah noktalardan kurtulacaksınız.

Karbonat ve Elma Sirkesi Karışımı: Elma sirkesi ve karbonatı karıştırın. Siyah noktaların olduğu bölgelere yedirdikten sonra ılık su ile güzelce kurulayın. Kirli yer kalması durumunda sirkenin kokusu rahatsız edecektir.

Elma Sirkesi ve Kil Karışımı: Elma sirkesi ile kili karıştırıp yüzünüze sürün. Maske kuruduktan sonra ılık su ile silin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir