Bulvar Moda

Kombin Önerileri, Makyaj Fikirleri, Saç Bakım Önerileri

Diş Ağrısı Neden Olur?

Dişler vücudun en hassas alanlarından bir tanesidir. Dişlerin çok hassas yapıları vardır. Neredeyse herkes diş ağrısını mutlaka yaşamıştır. Diş ağrıları birçok sebeplerden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Özellikle çürümeye başladığında ve diş etlerinin çekilmeye başlamasından itibaren sorun daha fazla ilerlemektedir.Dişlerde kemik kaybı görüldüğü zaman ya da diş etlerinin hassasiyeti başladığından itibaren ağrımasına neden olabilir. Buda dişlerin yanmasına ve sızlamasına neden olabilmektedir.

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Dişlerin ağrımasının en önemli olaylarından bir tanesi dişlere özenle bakım yapılmamasıdır. Şeker, tuz, alkol ve sigara gibi pek çok ağrımaya neden olacak faktörlerdir. Bunun yanı sıra, genelde dişlerin hassasiyeti sıcağa ve soğuğa göre anlaşılmaktadır. Dişlerin çürümeye başlamasından dolayı dişlerde ağrı ve sızlama gibi durumları ortaya çıkarmaktadır.

DİŞ AĞRISI NASIL GEÇER?

Diş ağrısı, en büyük sorunların başındadır. Diş ağrıması yayıldıkça daha fazla rahatsızlıkları ortaya çıkarmaktadır. Bunun gibi birçok nedenden dolayı diş ağrısı ortaya çıktığında mutlaka hekim ile görüşülmelidir. Dişlerde çürüme ve kırılma oluşuyorsa dolgu yaptırılarak bu ağrının önüne geçilebilmektedir. Diş sağlığını korumak için mutlaka temizlenmesi ve düzenli olarak fırçalanmalıdır.

Gün içerisinde çok fazla yemek ve içecek tüketilmesinden dolayı dişte kalan yemek artıkları çürümeye ve bakterilerin çoğalmasına neden olmaktadır. Dişler düzenli olarak günde en az 2 kere fırçalanmalıdır. Fırça dişlerin belirli bölgelerine ulaşamadığından dolayı mutlaka diş ipi kullanılmalıdır. Diş ipi yardımı ile diş aralıklarında kalan artıkları en iyi şekilde temizleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir