Bulvar Moda

Kombin Önerileri, Makyaj Fikirleri, Saç Bakım Önerileri

Doğal Diş Macunu Nasıl Yapılır?

Genellikle evlerde kullandığımız yapay diş macunları, kimyasal maddeler içermektedir. Bu maddeler de insan hayatını tehdit etmektedir. Bulvar Moda ekibi olarak hazırladığımız doğal diş macunu yapımı konumuzu inceleyerek, sizler de sağlığınıza zararlı olmayan bir diş macunu elde edebilirsiniz.

Zerdeçal İle Doğal Diş Macunu Yapımı

Genellikle yemeklerde baharat olarak tercih edilen zerdeçal ile doğal diş macunu yapabilirsiniz. Hindistan’da üretimi yapılan zerdeçalın birçok hastalığa şifa olduğu bilinmektedir. Özellikle romatizma ve kanser tedavisinde kullanılan zerdeçal, doğal diş macunu yapımında da kullanılmaktadır. Zerdeçal dişleri beyazlatmada ilk sıralarda yer almaktadır. İbrahim Saraçoğlu doğal diş macunu yapımı konusunda da zerdeçal kullanmayı tercih etmiştir.

ZERDEÇALLI DOĞAL DİŞ MACUNU NASIL YAPILIR?

Doğal diş macunu yapmak için 2 farklı tarif bulunmaktadır.

Doğal Diş Macunu 1. Tarifi: 1 Tatlı Kaşığı Öğütülmüş Zerdeçal, Hindistan Cevizi Yağı, Nane Yağı

Tarif içerisinde bulunan malzemeler karıştırılarak macun haline getirilir. Daha sonra macunu diş fırçası yardımı ile dişlerinize sürün. 5 dakika bekledikten sonra dişlerinizi yıkayın. Bu tarifi günde 1 defa yapmanız yeterli olacaktır.

Doğal Diş Macunu Yapımı

Doğal Diş Macunu 2. Tarifi: 1 Yemek Kaşığı Karbonat, 1 Yemek Kaşığı Hindistan Cevizi Yağı, 2 Yemek Kaşığı Toz Zerdeçal

Malzemeleri macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Daha sonra bu karışım ile dişlerinizi fırçalayın. Günde bir kez kullanmanız dişlerinizin beyazlaması için yeterli olacaktır.

Aşağıdaki videomuzda ise doğal diş macunu yapımının videolu anlatımını izleyebilirsiniz;

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir