Bulvar Moda

Kombin Önerileri, Makyaj Fikirleri, Saç Bakım Önerileri

Doğal Kürlerle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç bakımı konusunda dikkat edilmesi gereken birçok konu vardır. Ancak erkek bireylerden çok bayanlar saç bakımı konusuna ayrı bir önem göstermektedir. Bu makalemizde ise doğal yollarla ev ortamında nasıl saç bakımı yapacağımızı öğreneceğiz.

DOĞAL YOLLARLA SAÇ BAKIMI

Çoğu zaman özellikle kuaförümüzde bakım yaptırır ya da yapay ürünler tercih edebilirsiniz. Ayrıca kuaföre gitmeye vakti olmayan ya da doğal yollarla saç bakımı yapmak isteyenler olabilir. Makalemizin detayında evde doğal yollarla saç bakımının nasıl yapılacağı hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz. İçeriğinde kimyasal bulunan ürünler kullanarak cilt sağlığınıza önem veriyorsanız, bu makalemiz tam da size göre.

Hava şartları saçlarınızı ciddi şekilde etkilemektedir. Yaz ayları geldiğinde saçlarınızda kırılma, soluklaşma yaşanırken, kış aylarında da saçlar hava şartları nedeniyle yıpranır. Bayanlarda kısa saça göre orta ve uzun saçlar için saç bakımı da ciddi bir önem taşımaktadır.

dogal-kurlerle-sac-bakimi-nasil-yapilir

Öte yandan özellikle kuaförde yapılan saç bakımı, bütçenizi ciddi şekilde zorlayabilmektedir. Bunun yerine evde yapılan doğal saç bakımı ile oldukça diri ve dolgun saçlara sahip olabilirsiniz.

İlk olarak saç bakımı konusunda halk arasında yanlış bilinen bir noktaya değineceğiz. Halk arasında çok yıkanan saçın sağlıklı ve uzun olduğu belirtilmektedir. Bu bilginin aksine sıkça yıkanan saç bakımsız bir hal almaktadır. Bu yüzden saçların sık sık yıkanmaması şart.

KIRIKLARI ALDIRMANIZ ŞART

Saçların 2 günde bir yıkanması, saç bakımı açısından faydalı olacaktır. Ayrıca ıslak saçlarda kırılganlık çok fazla olmaktadır. Bu yüzden ilk olarak kurutulmalı, daha sonra yavaşça taranmalıdır. Öte yandan her ay uzayan saçınızın 1 santimi kırık olarak uzamaktadır. Bu yüzden saçlarınızdaki kırıkları 3 ayda bir aldırmanızda fayda var. Bu şekilde yapmanız saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayacaktır.

dogal-kurlerle-sac-bakimi-nasil-yapilir

SAÇ BAKIMI İÇİN SAÇ MASKESİ TARİFLERİ

Ev ortamında kolaylıkla yapabileceğiniz saç maskesi tariflerini sizler için derledik.

LAVANTALI SAÇ MASKESİ

Lavantalı saç maskesi uzun yıllardır kullanılan bir tariftir. Saç dökülmesini engellemekte bir numaradır. Bu maskeyi yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler;

-3,5 su bardağı su

-50 gram lavanta

Kaynar suya ilk olarak lavantaları eklemeniz gerekiyor. Lavantalar demlendikten sonra suyu süzün ve bu su ile saçlarınızı masaj yaparak yıkayın. Yıkamanın ardından 30 dakika bekleyin ve durulayın.

dogal-kurlerle-sac-bakimi-nasil-yapilir

BALLI SAÇ MASKESİ

Bal, cilt sorunlarını tedavi ettiği gibi saç bakımı konusunda da etkilidir. Özellikle saçların parlak bir görünüme sahip olması için bal, bulunmaz bir nimettir.

Bu maske için gerekenler;

-4 su bardağı sıcak su

-Yarım tatlı kaşığı bal

Yarım tatlı kaşığı balı, sıcak suyun içinde eritin. Oluşan karışımı saçlarınıza uygulayın. Ancak bu maskeyi uygularken, saç diplerine çok temas etmemeye çalışın. Ardından saçlarınızı yıkayın ve durulayın.

ZEYTİNYAĞLI SAÇ MASKESİ

Saçlarınızı doğal yollarla beslemek isterseniz ilk tercih edeceğiniz kürler arasında zeytinyağlı saç maskesi de yer alıyor. Zeytinyağı, özündeki maddeler dolayısıyla saçın uzamasına yardımcı olurken, bir yandan da saçınıza canlılık kazandırır. Zeytinyağlı saç maskesini kullanmak için ihtiyacınız olanlar;

-Yarım su bardağı zeytinyağı

-1 tane yumurta sarısı

Yumurta sarısı ve zeytinyağını karıştırdıktan sonra oluşan maskeyi saçınıza dikkatli bir şekilde sürün. Saçlarınızı 30 dakika sonra yıkayın ve sonucu gözlerinizle görün.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir