Bulvar Moda

Kombin Önerileri, Makyaj Fikirleri, Saç Bakım Önerileri

Doğal Yollardan Hızlı Tırnak Uzatma Kürleri

Bayanlar özellikle bakımlı, sıkı ve uzun tırnaklara sahip olmak isterler. Bu yüzden bayanlar tırnak bakımı konusunda hassastırlar. Güzellik salonlarında el ve tırnak bakımı konusunda oldukça fazla seçenek vardır. Ancak zamanı olmayan ya da güzellik salonlarına para harcamak istemeyen bayanlar, evde doğal yollarla tırnak uzatma yöntemleri ararlar. El ve tırnak bakımı oldukça önemlidir. Yazımızın devamında ilk olarak doğal yollarla tırnak bakımı konusuna değineceğiz. Konumuzun devamında ise evde yapacağınız basit kürler ile tırnak bakımı ve tırnak uzatma konusunda bir uzmana ihtiyacınız kalmayacak. Sizler de doğal yollarla tırnak uzatma konusundaki fikirlerinizi konunun altında yorum olarak belirtebilirsiniz.

Tırnakların hızlı uzamasını istiyorsanız; aşağıda vereceğimiz maddelere hayatınızın her alanında uygulamalısınız. Ancak vereceğimiz tırnak uzatma kürleri ihtiyacınız oldukça kullanmanız yeterli olacaktır.

Hızlı Tırnak Uzatma

TIRNAK UZAMA HIZI NASIL ARTTIRILIR?

Zayıf Tırnaklara E Vitamini: Eğer tırnaklarınız hassas ve kırılgan ise bu uzamasını önleyecektir. Çünkü tırnaklarınız uzadıktan sonra zayıf olduğu için kırılacaktır. Zayıf tırnakların çaresi ise E vitaminidir. E vitamini konusunda detaylı bilgi için; E Vitamininin Faydaları konumuzu inceleyebilirsiniz.

Törpü Kullanın: Tırnaklarınızı kestikten sonra törpü yapmanız çok faydalı olacaktır. Ancak sık sık törpü kullanmayın. Törpü ile tırnaklarınızdaki düzensizlikleri halletmeniz, uzaması için yeterli olacaktır.

Tırnak Yemeyin: Tırnaklarınızı ve tırnak etinizi yemek uzamasına ciddi manada zarar verecektir. Ayrıca tırnak yemek sağlığınız açısından da oldukça zararlıdır. Bu yüzden tırnaklarınızı yemeyin. Eğer böyle bir alışkanlığınız var ise acı oje kullanın.

Oje Kullanımına Dikkat Edin: Hepimiz biliyoruz ki; oje tırnaklarınızı çok şık ve tatlı gösteriyor. Ancak sürekli oje kullanmak tırnaklarınızın havasız kalmasına sebep olacaktır. Bu yüzden mümkün oldukça tırnaklarınızı serbest bırakın. Ayrıca aşırı oje kullanmak tırnak derinize de zarar vermektedir.

Su Onun İçin Hayattır: Çiçekleri, ağaçları büyüten ve geliştiren su, tırnaklar için de oldukça faydalıdır. Tırnaklarınızın bol su ile temas etmesi onun uzamasına yardımcı olacaktır. Su ne kadar temas ederse, tırnaklar da o kadar hızlı uzar.

TIRNAK UZATMA KÜRLERİ

Hızlı tırnak uzatmak için sizlere bazı kür tarifleri vereceğiz. Bu hızlı tırnak uzatma kürleri ile sağlıklı ve doğal bir şekilde tırnaklarınızı uzatabileceksiniz. Ayrıca bu kürler tırnak bakımı da yapmaktadır. Hızlı tırnak uzatma kürleri arasında sirkeli tırnak uzatma kürü, limonlu tırnak uzatma kürü, susam yağlı tırnak uzatma kürü, lavantalı tırnak uzatma kürü ve bitkisel tırnak uzatma kürü yer almaktadır.

Limonlu Tırnak Uzatma Kürü

Limonlu Tırnak Uzatma Kürü

Gerekli Malzemeler

-1 Adet Limon

-1 Tatlı Kaşığı Zeytinyağı

Limonu ortadan ikiye ayırın. Daha sonra iki yarısına da zeytinyağı dökün. Ardından tırnaklarınızı limonun içine koyun ve masaj yapın. Bu kürü haftada 3 kez denemeniz yeterli olacaktır. Dilerseniz limonla tırnak uzatma kürünün uygulanışını aşağıdaki videodan da izleyebilirsiniz.

Sirke İle Tırnak Uzatma Kürü

Gerekli Malzemeler

-1 Su Bardağı Su

-1 Tatlı Kaşığı Tuz

-1 Tatlı Kaşığı Zeytinyağı

-1 Tatlı Kaşığı Sirke

-Birkaç tutam pamuk.

Derin bir kase içerisine sirke, su, tuz ve zeytinyağını karıştırın. Daha sonra bu karışımı pamuk yardımıyla tırnaklarınıza sürün. 20-25 dakika bekleyin daha sonra ılık su ve sabun ile tırnaklarınızı durulayın. Bu kür haftada 3 kez yapıldığında yaklaşık 1 ayda sonuç vermektedir.

Sirke ile Tırnak Uzatma Kürü

Lavanta İle Tırnak Uzatma

Gerekli Malzemeler

-1 Yemek Kaşığı Lavanta

-Yarım Cezve Su

-Pamuk

Cezve içerisindeki suyu kaynatın ve üzerine lavantayı ekleyin. 5 dakika kaynadıktan sonra karışımın demlenmesini bekleyin. Ilık hale geldikten sonra hazırladığınız karışımı pamuk ile tırnaklarınıza uygulayın. 15 dakika kadar karışımı tırnaklarınız üzerinde bekletin. Haftada 2 kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Lavanta ile Tırnak Uzatma

Bakımlı Tırnaklar İçin: Susam Yağı Kürü

Gerekli Malzemeler

-1 Yemek Kaşığı Susam Yağı

-1 Yemek Kaşığı Limon Suyu

-Pamuk

-1 Çay Kaşığı Sirke

Bir kasenin içine limon suyu, sirke ve susam yağını karıştırın. Daha sonra bu karışımı pamuk yardımı ile tırnaklarınıza uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulamayı unutmayın. Bu kürü haftada iki kez denemeniz yeterli olacaktır.

Susam Yağı ile Tırnak Uzatma

Bitkisel Tırnak Uzatma Kürü

Gerekli Malzemeler

-Bir tutam maydanoz

-Bir tutam nane

-2 yemek kaşığı maden suyu

-1 yemek kaşığı zeytinyağı

-1 Su Bardağı Su

-Pamuk

Cezve içerisine maydanoz ve naneyi katarak kaynatın. Daha sonra karışımın soğumasını bekleyin ve içerisine maden suyu ile zeytinyağı ekleyerek karıştırın. Hazırladığınız kürü pamuk yardımı ile tırnaklarınıza sürün. 30 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Bu kürü haftada 3 kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Bitkisel Kürler ile Tırnak Uzatma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir