Bulvar Moda

Kombin Önerileri, Makyaj Fikirleri, Saç Bakım Önerileri

Ender Saraç’tan 3 Haftalık Zayıflamak İçin Egzersizler

Bilindiği üzere önce yazımızda; Ender Saraç Zayıflama Programı (1 Hafta); ile zayıflamanıza yardımcı olacak programı işlemiştik. Bu diyet programı süresince yapacağınız kilo verdiren egzersizleri de Bulvar Moda ekibi olarak sizler için derledik.

Uzman diyetisyen Ender Saraç tarafından önerilen bu egzersiz programı ile kalça, basen, bel, karın, kol, göbek ve bacaklarınızda bulunan yağları yakabileceksiniz. İncelme hareketlerini diyet programı ile birlikte yaptığınızda sonuca sizler de şaşıracaksınız. Günde 15 dakikanızı ayırarak yapacağınız bu egzersizler ile vücudunuzun daha da sıkılaştığını göreceksiniz.

ENDER SARAÇ 3 HAFTADA İNCELME HAREKETLERİ

3 haftada yapacağınız bu egzersizler ile kolaylıkla zayıflayabileceksiniz. Bu hareketler ile vücudunuzu daha sıkı bir hale getirebilirsiniz.

Başlangıç Olarak Isınma Hareketleri

Egzersizlere başlamadan önce mutlaka vücudunuzun ısınması ve hareketlere alışması gerekiyor. Bu yüzden mümkün olduğunca vücudunuzu ısıttıktan sonra spora başlayın. Ufak ufak hareketler ile vücudunuzu ısıtabilirsiniz. Isınmadan asla devam etmeyin.

Ender Saraç Zayıflama Egzersizleri

Ender Saraç Zayıflama Egzersizleri

Oturma Hareketleri Kalça İçin Oldukça Faydalıdır

Avuç içlerinizi birleştirin ve kalçanızı hafifçe dışarı doğru çıkarın. Aşağı doğru dizlerinizi bükün ve nefes alın. Çok fazla çömelmeyin ve oturup kalkın. Bu hareketi 10 kez yapmanız gerekiyor.

Yan Karın Kasları İçin Sopa Hareketi

Fırça ya da paspas sopası edinin. Sopayı iki omzunuzun ortasına getirin ve ellerinizi sopanın üzerine koyun. Ayakları açın ve belinizi sağa sola çevirin. Bu hareketi 30 kere yapmalısınız. Ancak kalça ve bel konusunda sağlık sorunlarınız var ise bu egzersizde çok dikkatli olun!

Zayıflamak İçin Egzersizler

Zayıflamak İçin Egzersizler

Kol İnceltme Hareketleri

2,5 litrelik 2 su şişesini ellerinize alın ve kalçanızı arkaya doğru çekin. Bu sayede dengeli bir şekilde hareketleri yapabilirsiniz. Su şişelerini arkaya doğru uzatıp geri çekin. Bu hareket ise 15 kere yapılmalıdır.

Karın Kasları İçin Mekik Şart

Dikkat! Bel fıtığı olanlar kesinlikle bu hareketi yapmamalı.

Sırt üstü uzanıp, ayaklarınızı yukarı kaldırın. Ellerinizi ensenizden bağlayın ve 20 kere vücudunuzu yukarı kaldırıp indirin. Bu hareketi yaparken boynu zorlamamaya dikkat edin.

Yapacağınız egzersizleri videolu olarak da izleyebilirsiniz;

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir