Bulvar Moda

Kombin Önerileri, Makyaj Fikirleri, Saç Bakım Önerileri

Erkek Saç Şekillendirme Yöntemleri Nelerdir?

Erkek saç şekillendirme yöntemleri her geçen gün merak edilmektedir. Güzel, şekilli ve şık bir saça sahip olmak isteyen erkekler saça şekil verme yöntemlerini merak etmektedirler. Bayanlar kadar saç modellerine meraklı olmasalar da erkekler saç bakımlarına ve saç modellerine dikkat etmektedirler. Erkek saç modelleri karizma ve şıklık için oldukça önemlidir. Bulvar Moda ekibi olarak bakıma önem veren erkeklere yönelik bir yazı hazırladık.

Erkek Saç Şekillendirme Yöntemleri

ERKEK SAÇ ŞEKİLLENDİRME YÖNTEMLERİ

Erkeklerin saç tipi, saç yapısı ve yoğunluğu her bireyde değişiklik göstermektedir. Ancak erkekler saçlarını şekillendirmek için mucizevi bir ürüne ihtiyaç duymazlar. Erkek saç şekillendirme yöntemleri arasında ilk sırayı fön makinesi ile saç şekillendirme almaktadır. Saçlarınızı fön makinesi ile kolaylıkla şekillendirmeniz mümkündür. Ayrıca fön makinesi saçınızı sabit bir şekle sokabilir ve bir süre şekli bozulmaz. Ayrıca fön makinesi kullanırken, makinenin zararlarından kurtulmak için de bazı bakım ürünleri kullanabilirsiniz. Ancak bu ürünleri kullanmadan önce mutlaka bir uzmana danışmayı unutmayınız.

Erkek Saç Şekilleri Murat Boz

SAÇ DÜZLEŞTİRİCİ İLE SAÇ ŞEKİLLENDİRME

Fön makinesi saçlarınız için yeterli olmuyor ise ya da evinizde fön makinesi bulunmuyorsa; annenize ya da ablanıza ait saç düzleştiricileri kullanabilirsiniz. Bu ürünler ile saçlarınıza kolaylıkla şekil verebilirsiniz. Bayanlara göre saçlarınızın kısa olması da şekillendirme aşamasının kolay olması anlamına gelmektedir. Ancak saç düzleştiriciyi kullanırken çok dikkatli olmalısınız. Yanlış bir şey yapmanız durumunda saç deriniz yanabilir.

Erkek Saç Şekilleri

SAÇ ŞEKİLLENDİRME ÜRÜNLERİ KULLANIN

Erkek saç şekillendirme yöntemleri arasında farklı bir seçenek daha bulunmaktadır. Erkek saç şekillendirme ürünlerini kullanarak da saçlarınıza şekil verebilirsiniz. Bu ürünleri fazla kullanmamak şartı ile saçlarınıza kolaylıkla şekil vermektedir. Jöle, Wax ya da Saç Düzleştirici Sprey’ler; saç şekillendirme konusunda oldukça iyidirler.

Jöle ve Wax kullanımı spreye göre biraz daha zor olabilmektedir. Bu yüzden saçlarınıza fön makinesi ile şekil verip daha sonra saç spreyi ile sabit bir hale getirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir