Bulvar Moda

Kombin Önerileri, Makyaj Fikirleri, Saç Bakım Önerileri

Gastrit Ne İyi Gelir? Şifalı Bitkiler

Gastrit en sık rastlanılan mide hastalıkları arasında yer almaktadır. Bu hastalık genellikle midenin iç yüzündeki zarın iltihaplanması sonucu ortaya çıkar. Mide iltihabı ya da mide nezlesi olarak da adlandırılabilmektedir. Gastrit genellikle acı ve baharatlı yiyecekler, ağır yemekler, sigara, alkol ve kafeinli içecekler vs. ortaya çıkmaktadır. Sizler de gastrite ne iyi gelir sorusunun cevabını arıyorsanız, konumuzu inceleyebilirsiniz. Ancak bitkisel tedavi uygulamadan önce rahatsızlığın neden kaynaklandığının bilinmesi gerekir.

Gastrit Tedavisi

GASTRİT İÇİN ŞİFALI BİTKİLER

Gastrit hastalığının neden kaynaklandığını öğrenmek için mutlaka bir uzmana görünmeniz gerekmektedir. Ancak kimyasallardan ve ilaçlardan uzak durmak istiyorsanız; bitkisel tedavi yöntemlerini deneyebilirsiniz. Aşağıdaki uygulamalar ile sizler de gastrit hastalığını ortadan kaldırabilirsiniz.

-Bir bardağın içine 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı lahana suyu ve 1 fincan havuç suyunu bardağın içinde karıştırın. Karışımın üzerine de su doldurulup günde 3-4 bardak aç karnına içilir. 2 ay boyunca bu kürü kullanmanız gastrite iyi gelmektedir.

-Ayrıca 1 tatlı kaşığı lahana suyu, 1 tatlı kaşığı bal ve 1 fincan havuç suyu karıştırılır. Havuç suyunun bulunmaması durumunda patates suyu kullanılabilir. Bu karışımı ise öğle yemeğinden 1 saat önce ve yatmadan önce 2 kez yenilmelidir.

-Yemeklerden önce aynisafa, meyan kökü, ayrık kökü ve keten tohumu bitkileri demlenerek içilir. Her yemeğin ardından da nane ve papatya çayı içebilirsiniz.

Gastrite Ne İyi Gelir?

-1 çay bardağı sıcak suya, 1 çay kaşığı bal katın. Karışımın üzerine yarım adet limon sıktıktan sonra için. Bu karışım gastrite iyi gelecektir.

-10 gram civanperçemi 1 bardak kaynak suya konulur. 10 dakika demlenmesi beklenir ve gastrit sorunu için günde 2-3 bardak içilir.

-4-10 gram arası kantaron bir bardak kaynar suya katılır. 10 dakika demlenmesi beklenir, öğle ve akşam yemeklerinden önce 1 bardak içilir. Bu karışımın etkisini göstermesi için 25 gün uygulamanız yeterli olacaktır.

-10 gram üzümü 1 bardak kaynar suyun içine katılır. 10 dakika boyunca kaynatıldıktan sonra içilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir