Bulvar Moda

Kombin Önerileri, Makyaj Fikirleri, Saç Bakım Önerileri

Hacamat Nedir? Hacamat Nasıl Yapılır?

Çok eski dönemlerden beridir kullanılan Hacamat, günümüzde de bazı kesimler tarafından tercih edilmektedir. Yakın dönemde her ne kadar hacamat aşırı derece bilinmiyor. Bireyler arasında en çok sorular soru ise “Hacamat nedir?” oldu. Şifa kaynağı olduğu belirtilen hacamat nasıl uygulanır ve faydaları nelerdir?

HACAMAT NEDİR?

Hacamat, vücudun belli noktalarından kirli kanı dışarı akıtarak, vücudun arınması sağlanır. Bu işlemler genellikle başın arka kısmında, sırtta, ensede, bel çevresinde, iki omuz arasında ve sıkıntılı görülen bölgede uygulanır. Günümüzde kanı temizlemek için kullanılan hacamat faydaları saymakla bitmemektedir.

Hacamat Faydaları Nelerdir?

HACAMATIN FAYDALARI NELERDİR?

Hacamatın bilindik birçok faydası bulunmaktadır.

-Cilt hastalıklarına iyi gelir.

-Sedef hastalığını önler.

-Sırt ve bel ağrılarına birebirdir.

-Kronik hale gelmiş ağrılara iyi gelir.

-Yorgunluğu önler.

-Şeker ve tansiyonu dengeler.

-Kadın hastalıklarına faydalıdır.

-Cinsel hastalıklara birebir.

-Baş, omuz, boyun ağrıları için kullanılmaktadır.

Hacamat Nasıl Yapılır?

HACAMAT NASIL YAPILIR? EVDE HACAMAT UYGULAMASI

Eğer güvenilir bir uzman bulamadığınızı düşünüyorsanız, bu uygulamayı evde kendi yöntemleriniz ile uygulamanız mümkündür. Evde hacamat yapımı zor bir aktivite değildir. Ayrıca evde kolayca uygulanabilmesi için hacamat seti bulunmaktadır. Hacamat nasıl yapılır sorusunun cevabını sizler de merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam edin.

Derinize neşter ya da jilet ile küçük çizikler atın. Daha sonra vakum ya da boynuz kullanarak kirli kanın emme gücü ile çekilmesini sağlayın. Eğer bu işlemi bardak ya da şişe ile yapmak istiyorsanız; kolonyalı pamuğu yakıp bardağın içine tutabilir, ardından derinize uygulayabilirsiniz. Bu bardakta vakum etkisi oluşturacaktır.

Evde yapılan hacamat için genellikle bardak kullanılmaktadır. Ancak bazı zamanlarda hacamat seti alarak evinizde uygulamanız mümkündür.

Hacamat Tedavisi

HACAMAT YAPAN YERLER

Güvenilir şekilde hacamat yapan yerler bulmak oldukça zordur. Çevrenizden ve kurumsallığından emin olduğunuz tıp merkezlerinde hacamat yaptırabilirsiniz. Ayrıca ilçe ve kasaba gibi yerlerde bu işin ehli insanlar bulunmaktadır. Ancak uzman bir tıp merkezinde yapmanızı tavsiye ediyoruz.

HACAMAT YAPTIRANLARIN YORUMLARI

Hacamat yapılmadan önce bireyi biraz korkutmaktadır. Ancak cesaretini toplayıp yaptıran kişiler, uygulama sonrası oldukça memnun olduklarını ve kesinlikle vücutlarında iyi bir değişimin oluştuğunu belirtmektedirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir