Bulvar Moda

Kombin Önerileri, Makyaj Fikirleri, Saç Bakım Önerileri

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

Doğada biz insanlar için oldukça faydalı besinler bulunmaktadır. Bu besinler vücut sağlığımız açısından önemli olduğu kadar; cilt bakımı, saç bakımı gibi konularda da bizlere yardımcı olacaktır. Bu konumuzda ise Bulvar Moda ekibi olarak Hindistan cevizi yağının faydalarını anlattık.

Hindistan cevizinin faydaları uzun yıllardır bilinmektedir. Hindistan cevizi içeriğinde barındırdığı maddeler ile önemli bir besin kaynağıdır. Hindistan cevizi suyu içmek de oldukça faydalıdır.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan Cevizi Yağı

HİNDİSTAN CEVİZİNİN FAYDALARI

Tropik bir iklimin meyvesi olan Hindistan cevizi, genellikle kurutulmuş halde satılır. Ancak yetiştiği bölgelerde yeşil ve taze olarak da tüketilebilmektedir. Sert kabuğunun altında Hindistan cevizi yağı bulunmaktadır. Ayrıca bu meyve pasta ve kek süslemek için de kullanılabilmektedir.

Oldukça besleyici ve güçlendirici bir besin olan Hindistan cevizi, kolayca da sindirilebilmektedir. Ancak içeriğinde barındırdığı Hindistan cevizi yağı ile Hindistan yağı asla karıştırılmamalıdır. İkisi farklı üründür.

Kokusu ile oldukça beğenilen Hindistan cevizi ayrıca saç bakımı, cilt bakımı, makyaj temizleme ve bazı hastalıklarda da kullanılmaktadır.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI NEYE İYİ GELİR?

Makyaj Temizleme: Hindistan cevizi yağı öyle güçlüdür ki; en iyi bildiğiniz makyaj temizleyiciler bile yanında kötü kalacaktır. Su geçirmez maskara bile Hindistan cevizi yağına karşı koyamamaktadır. Bir parça pamuk ve bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağı yeterli olacaktır.

Ağız Kokusu: İçeriğinde antibakteriyel ve antifungal özellikler barındıran Hindistan cevizi, ağız kokusuna da çok iyi gelmektedir. Hindistan cevizi yağını bir bardak su ile karıştırın ve gargara yapın. Farkı sizler de göreceksiniz.

Vücut Nemlendirici: Her banyodan sonra Hindistan cevizi yağını vücudunuza uygulayın. Bu yağ, çoğu nemlendirici kremden daha iyi sonuç verecektir.

Tırnak Bakımı: Hindistan cevizi yağı tırnak bakımı için de kullanılmaktadır.

Hindistan Cevizi Faydaları

Hindistan Cevizi Faydaları

Karın Çatlakları: Hindistan cevizi yağı özellikle hamile bayanlar için büyük önem taşımaktadır. Hindistan cevizi yağı ile karınlarında oluşan çatlakları giderebilmek mümkündür.

Gözaltı Kremi: Hindistan cevizini gözaltı kremi yerine de kullanabilirsiniz. Yatmadan 30 dakika önce yapacağınız bakım ile güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Dolgun Saçlar: Hindistan cevizi yağı saç bakımı için de kullanılabilmektedir. Elinize birazcık yağ alın ve saçlarınıza yedirin. Farkı göreceksiniz.

Dişleri Beyazlatır: Dişlerimizde bulunan sarartıyı Hindistan cevizi yağı ile kolaylıkla alt edebilirsiniz.

Saç Boyası Öncesi Koruma: Hindistan cevizi yağını saçlarınıza boya yaptırmadan önce uygulayın. Bu işlem saçlarınızı boyanın zararlı maddelerinden sizi koruyacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir