Bulvar Moda

Kombin Önerileri, Makyaj Fikirleri, Saç Bakım Önerileri

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Bulvar Moda ekibi olarak moda kategorimize kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli konusunu hazırladık. Bilindiği üzere kısa boylu bayanlar için giyinmek ve kendine yakışanı bulmak oldukça zor olmuştur. Genelin altında bir boy uzunluğuna sahipseniz; sizler için giyinmek biraz daha zorlaşacaktır. Ancak birkaç ipucu ve detaylar ile mükemmel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ayrıca giyeceğiniz kıyafetler ile kendinizi daha uzun göstermeniz de mümkün.

KISA BOYLU KADINLAR İÇİN KIYAFET İPUÇLARI

Kısa boylu kadınlar için giyilmesi ve giyilmemesi gerekenleri sizler için derledik. Kısa boylu bayanlar özellikle giyim konusunda kendisini uzun gösteren ve kısa bacaklarını ortaya çıkarmayan kıyafetleri tercih etmek zorundadır. Kendinize uygun kıyafetleri giyerek kısa boyunuzun ortaya çıkardığı sorunları çözebilirsiniz.

Aşağıdaki resimde ise ufak bir fark bulunmaktadır. Kıyafetinizin kollarını sıvazlamak, size daha uzun bir görünüm sağlayacaktır.

Kısa Boylular İçin Elbise Tercihi

KISA BOYLULAR İÇİN AYAKKABI

Kısa bayanlar için olmazsa olmaz ilk seçenek ayakkabı tercihi olacaktır. Kısa boylular için ayakkabı seçimi yaparken topuklu ayakkabılar seçmeniz sizleri daha uzun gösterecektir. Bazı durumlarda ise topuklu ayakkabı giymeniz pek mümkün olmayacaktır. Özellikle çalışan bayanlar için bu oldukça zordur. Bu tür durumlarda ise yükseltici platformu bulunan ayakkabılar tercih edebilirsiniz.

KISA BOYLULAR İÇİN PANTOLON

Kısa boylu kadınlar için pantolon tercihi de ayakkabı kadar önemlidir. Seçeceğiniz pantolon modeli, sizleri daha uzun gösterecektir. Kısa boylu bayanlar özellikle yüksek bel pantolon seçimi yapmalıdır.

Aşağıdaki resimde de görüleceği üzere; tshirt ya da gömleğinizi pantolonun içine alarak daha uzun bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Kısa Boylular İçin Pantolon Seçimi

KISA BOYLULAR İÇİN ETEK

Etek giymek istiyorsanız ilk olarak boyunuza değil de bacaklarınıza bakmanız gerekir. Bacaklarınız düzgün görünümlü ve bakımlı ise etek kullanmayı tercih edebilirsiniz. Kısa boylu bayanlar için etek seçimi yaparken ilk tercihiniz mini etek olmalıdır.

KISA BOYLULAR İÇİN ELBİSE SEÇİMİ

Bol ve geniş kıyafetler her zaman kısa gösterir. Bu yüzden kısa boylular elbise seçimi yaparken dar ve fit olmasına dikkat etmelidir. Etek seçimi yerine boydan elbise de tercih edebilirsiniz. Ancak elbisenin yere kadar inmesi ve dar olması sizi daha uzun gösterecektir.

Kısa Boylular İçin Elbise Tercihi

Kategorimizde bulunan diğer konuları aşağıdaki linklerden inceleyebilirsiniz;

Şişme Mont Modelleri 2017 – http://www.bulvarmoda.com/kisa-ozel-sisme-mont-modelleri-2017/

Pançolar ve Büyük Atkılar İle 2017 Kış Modası – http://www.bulvarmoda.com/pancolar-ve-buyuk-atkilar-ile-2017-kis-modasi/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir