Bulvar Moda

Kombin Önerileri, Makyaj Fikirleri, Saç Bakım Önerileri

Mide Bulantısı Nasıl Geçer? İyi Gelen Yiyecekler

Dünya çapında mide bulantısı halk arasında en çok görülen hastalıklar arasında yer almaktadır. İlk olarak mide bulantısı olarak başlayan hastalık kusma durumu ile birlikte seyretmektedir. Sürekli ve şiddetli şekilde oluşan mide bulantısı ise vücudunuzdaki ciddi bir problemin habercisi olabilir. Bu durumda kişiye özel bir tedavi yönteminin uygulanması gerekir. Hastalıklar kategorisinde sizler için mide bulantısı nasıl geçer ve mide bulantısına iyi gelen yiyecekler hakkında bilgi vereceğiz.

Mide bulantısı değişik rahatsızlıklara bağlı olarak vücutta ortaya çıkabilir. Ayrıca bu hastalık ciddi bir sıvı kaybına neden olmaktadır.

Mide Bulantısı Neden Olur?

MİDE BULANTISI NEDEN OLUR

Bu hastalık çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. Mide bulantısının nedenleri arasında; kişinin seyahat problemi, gebelik, eklem ağrıları, çeşitli ilaçlar, idrar yolu enfeksiyonu, gıda zehirlenmesi, kokulara karşı hassasiyet, beyin rahatsızlıkları ve aşırı stres yer almaktadır.

MİDE BULANTISINA NE İYİ GELİR

-Bazen açken mide bulantısı oluşabilir. Normal yemeklerinizi ya da atıştırmalıklarınızı tüketmeniz mide bulantısına iyi gelebilir.

-Kraker mide bulantısı için vazgeçilmezdir. Krakerler mide suyunu emer ve bulantıyı ortadan kaldırır. Ancak krakeri fazla yememeniz gerekir.

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

-Potasyum açısından zengin muz ve beyaz leblebi de mide bulantısını durdurur.

-Mide bulantısına neden olan kimyasalları lif açısından zengin yiyecekler ile ortadan kaldırabilirsiniz. Sebze ve elma mideye iyi gelmektedir.

-Fıstık da mideye enerji verir ve bulantıyı ortadan kaldırır.

Mide Bulantısına İyi Gelen Yiyecekler

MİDE BULANTISINA HANGİ YİYECEKLER İYİ GELİR

-Zencefil gazozu ya da nane çayı midedeki bulantıya iyi gelmektedir.

-İçeriğinde bulunan sodyum ve potasyum ile sporcu içecekleri de bulantıyı alır.

-Süt ve süt ürünlerinden uzak durun. Süt zor sindirilir ve mideyi zorlar.

-Soda içmek midedeki bulantıyı azaltır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir