Bulvar Moda

Kombin Önerileri, Makyaj Fikirleri, Saç Bakım Önerileri

Saç Yıkarken Yapılan Hatalar

Saç yıkarken yapılan hatalar her geçen gün artmaktadır. Özellikle bayanlar saç yıkama konusunda oldukça dikkatli olmalıdırlar. Saç yıkarken yaptığınız basit hatalar, saçlarınızın matlaşmasına ve kırılmasına sebep olabilir. Sorunların ilerlemesi durumunda ise saçlarınızın dökülmesi mümkün. Bu yüzden saç yıkarken yapılan hatalara çok dikkat etmeniz gerekiyor. Bulvar Moda ekibi olarak saç yıkarken yapılan hataları sizler için derledik…

SAÇ YIKARKEN YAPILAN HATALAR

Saç yıkarken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Bu noktalar saçlarınızın hem parlak hem de sağlıklı bir görünüme kavuşturacak. Saçlarınızın daha iyi hale gelmesi için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Makalemizin devamında “Saç nasıl yıkanır?” sorusunun cevabını da bulabilirsiniz.

ŞAMPUANINIZI DEĞİŞTİRMEYİ UNUTMAYIN

Saçlarınızı her gün yıkıyorsanız, her gün şampuan sürmemeniz gerekiyor. Şampuanınızı 2-3 günde bir saçınıza sürmeniz daha faydalı olacaktır. Ayrıca şampuan markanız hep aynı olmamalıdır. Aynı kategoride farklı markaları ayda bir değiştirmeniz saçlarınız için daha iyi olacaktır.

Saç Yıkarken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Saç Yıkarken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

ŞAMPUANLAMADAN ÖNCE SAÇLARINIZI ISLATMAYI UNUTMAYIN

Şampuanın saçlarınıza tam olarak etki etmesini istiyorsanız; mutlaka şampuanlamadan önce saçlarınızı ıslatın. Bu sayede şampuan saçınızda daha fazla köpürecektir.

NAZİKÇE MASAJ YAPMAYI UNUTMAYIN

Saçlarınıza sert davranmayın. Ne kadar yumuşak ve nazik davranırsanız, saçlarınız da o hale gelecektir. Şampuanı döktükten sonra nazikçe parmak uçlarınızla masaj yapın. Bu saçlarınıza ve saç diplerinize iyi gelecektir.

Doğru Saç Yıkama Teknikleri

Doğru Saç Yıkama Teknikleri

SICAK SUYLA DURULAMAKTAN VAZGEÇİN

Vatandaşlar arasında yanlış bilinen konular arasında saçı sık yıkamak ve sıcak su kullanmak yer almaktadır. Ancak saçlarınızın sağlıklı bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız; mutlaka ılık su kullanmalısınız. Sıcak su saçlarınızın daha da kurumasına ve kafa derinizin zarar görmesine sebep oluyor. Ilık su saçlarınız için en iyi tercih olacaktır.

SAÇ NASIL YIKANIR?

Saçlarınızı nasıl yıkayacağınız konusunda herhangi bir fikre sahip değilseniz, aşağıdaki videomuzu izlemeniz daha iyi olacaktır. Aşağıdaki videomuzu izledikten sonra “Saç nasıl yıkanır?” sorusunun cevabını bulmuş olacaksınız. İzlediğiniz yöntemi uyguladığınız taktirde saçlarınız daha doğal, parlak ve sağlıklı bir görünüme sahip olacaktır. Saçlarınız mat, kuru ve bakımsız halinden kurtulmuş olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir