Bulvar Moda

Kombin Önerileri, Makyaj Fikirleri, Saç Bakım Önerileri

Topuk Çatlakları Nasıl Tedavi Edilir?

Ayak sağlığı hakkında insanların en çok şikayet ettiği konu topuk çatlakları olmaktadır. Oldukça sık görülen bu hastalık, neredeyse 3 kişiden 1’inde görülmektedir. Bizler de Bulvar Moda ekibi olarak “Topuk çatlakları nasıl tedavi edilir?” sorusunun cevabını vereceğiz. Vereceğimiz tarif ile evde doğal yöntemlerle topuk çatlaklarını giderebilirsiniz.

TOPUK ÇATLAKLARI NASIL OLUŞUR?

Topuk çatlakları Türkiye’de oldukça sık görülmektedir. Genellikle ayakların uzun süre ayakkabı içinde kalması ya da sürekli ayak durmak topuklarda çatlamaya sebep olmaktadır. Topuk çatlakları sıklıkla bayanlarda görülmektedir. Topuk çatlakları tedavisi evde yapılabilmektedir. Vereceğimiz limon tarifi ile evde topuk çatlaklarını tedavi edebilirsiniz. Bu sayede herhangi bir tıbbi destek almanıza gerek kalmayacaktır. Limon kullanarak topuk çatlaklarını tedavi etmeniz mümkündür. Bu uygulama çok sık olarak kullanılmasa da; uyguladıktan sonra topuklarınızdaki farkı göreceksiniz…

Topuk Çatlakları Limon Tedavisi

Topuk Çatlakları Limon Tedavisi

LİMON İLE TOPUK ÇATLAKLARI TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Topuktaki çatlakları gidermek için ihtiyacımız olan tek şey bir adet limondur.

Nasıl Yapılır?

-Limonu ortadan ikiye bölün ve ayaklarınızın çatlayan bölgelerini ovun.

-Bu işlemin ardından limonu topuğunuza sabitleyin. Çorap yardımı ile bu işlemi yapabilirsiniz. Bütün gece ya da 1 saat boyunca limon ayağınızda kalsın.

-Limon içeriğinde barındırdığı asit maddesi ile derinin yumuşamasına yardımcı olacaktır.

Topuk Çatlakları Tedavisi

Topuk Çatlakları Tedavisi

-Limonu ayağınızdan çıkardıktan sonra ılık su ile durulayın. Daha sonra tercihe göre nemlendirici sürebilirsiniz.

-Limon sürmek topuk çatlaklarına gayet iyi gelmektedir. Toplum arasında her ne kadar bu uygulama garip gelse de; kullandıktan sonra farkı sizler de göreceksiniz.

Bu yöntemi kullanarak ayaklarınızdaki topuk çatlaklarını kolaylıkla geçirebilirsiniz. Verdiğimiz limon tarifini haftada bir kullanmanız durumunda ayağınızdaki topuk çatlakları geçecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir